
Jeździectwo to dyscyplina, która nakazuje pracę w duecie i tylko wtedy pozwala na osiągnięcie satysfakcji. Jeśli nawet jeździec jest świetnie wyposażony i ubrany w wygodne oraz praktyczne ubrania, musi także pamiętać o swoim partnerze. Zaniedbany koń to powód do wstydu, a także często duży wydatek, jeśli dopuścimy do tego, aby zachorował. Szczególną ostrożność powinniśmy też zachować w przypadku nieco mniejszych osobników. Dlatego też tak ważny jest zakup derki dla kucyków, która zapewni im ciepło oraz komfort, gdy zajdzie potrzeba, aby ją nałożyć.
Derki dla kucyków – jakie pełnią funkcje?
Dla konia bądź kucyka kupujemy derki z rozmaitych powodów. Stanowią one jednak najczęściej ochronę przed mrozem. Oczywiście nie każdy koń będzie jej potrzebował, ponieważ zwierzęta te bardzo często cieszą się wysoką odpornością. Zakładajmy ją przede wszystkim wtedy, gdy zwierzę jest ogolone, stare lub chore oraz gdy na taką konieczność wskazują niekorzystne warunki atmosferyczne. Mimo iż naszego konia nie będziemy za każdym razem przyodziewać w tę część zwierzęcej garderoby, powinniśmy zadbać o to, aby na stałe znajdowała się ona w stajni. Niestety nie będziemy mogli tego typu odzieży ochronnej wykorzystać w przypadku mniejszych mieszkańców stajni, jeśli wybierzemy model dla wysokiego konia. Derki dla kucyków powinny być o znacznie mniejsze, aby noszące je zwierzęta mogły swobodnie się poruszać.
Derki dla kucyków – na co zwracać uwagę?
Kupując derki dla kucyków, które zapewnią należytą ochronę oraz komfort, zwracajmy przede wszystkim uwagę na wymiary. Jednak niezwykle istotny jest również materiał, z którego osłona jest wykonana. Świetnie sprawdzają się derki polarowe, które doskonale wchłaniają pot. Dzięki nim możemy osuszyć kucyka po treningu. Można także pokusić się o zakup derki przeciwdeszczowej, podszytej polarem, która zapewni kucykowi protekcję w czasie złej pogody. Więcej na temat derek dla koni oraz kucyków można dowiedzieć się tutaj https://konik.com.pl/derki. Warto przyjrzeć się poszczególnym modelom i sprawdzić, jakie są ich wady oraz zalety.
Pamiętaj że:
Konie używane do jazdy konnej często są strzyżone/golone. Skoro usuwamy naturalne zabezpieczenie przed zimnem wiatrem, opadami – musimy zapewnić dodatkowe okrycie. Nie ogolony koń poci się w czasie pracy – wygląda niekorzystnie, długo schnie i narażony jest na przeziębienie.