Nie każdy wie, że nasza dieta ma znaczący wpływ na genetykę naszego organizmu. To, w jaki sposób przyswajamy takie czy inne składniki odżywcze, nie tylko wiąże się z tym, czego tak naprawdę nasz organizm potrzebuje, ale przede wszystkim z tym, co jest w stanie przetrawić i co nie przyniesie mu żadnej szkody. Co za tym idzie, decydując się na przejście na dietę, musimy zrobić to przede wszystkim mądrze. Szukanie diety w Sieci i samowolna decyzja o tym, którą z nich wybierzemy, jest raczej mało odpowiedzialne. Co zatem należy zrobić, aby dobrać dietę w taki sposób, by przede wszystkim była ona dla nas w stu procentach bezpieczna i zarazem skuteczna? Poniższy artykuł z pewnością przybliży państwu ten temat.
Decydując się na przejście na dietę, pierwszym krokiem, który musimy wykonać, jest bez wątpienia wizyta u dietetyka. Dietetyk jest w stanie przebadać nas pod kątem poziomu cholesterolu, problemów z układem krążenia czy alergii. Wedle tych współczynników, jest on w stanie dobrać dla nas dietę, która będzie w jego mniemaniu dobra. Nie jest to jednak koniec naszej drogi, jeśli chodzi o dobór diety. To, że będzie ona dla nas odpowiednia pod kątem naszych skłonności fizycznych, nie oznacza, że wedle naszego DNA także będzie ona dobrze skomponowana. W tym celu, musimy wykonać drugi krok w celu ustalenia odpowiedniej diety, a mianowicie jest nim przeprowadzenie badania DNA.
Badania DNA są w stanie w jasny i prosty sposób określić to, jakie geny są u nas recesywne a jakie dominujące a tym samym, przewidzieć niejako reakcję naszego organizmu na takie czy inne składniki odżywcze. Może się też okazać, że badania które wykonaliśmy u dietetyka, nie określają dokładnie tego, jaka reakcja może wystąpić na dany składnik. Aby się tego dowiedzieć, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych testów, które będą sprawdzały skład naszego białka DNA i jego wpływ na spożywane przez nas pożywienie. Badania DNA robione właśnie pod tym kątem, są istotne między innymi z tego względu, że mają one na celu nie tylko dobranie do naszej diety odpowiednich składników odżywczych ale przede wszystkim wykazanie naszych naturalnych uwarunkowań wynikających właśnie ze składu DNA.