Zdrowa dieta – czy bez ruchu to ma sens?

5240453377_7d2a1869b8_z
W sezonie wiosennym, coraz częściej mówi się o tym, że warto zrzucić kilka kilogramów. Wtedy też coraz częściej słyszymy teksty, które nawołują do tego, by być „fit”. Nagle okazuje się, że na rynku są całe masy diet, które „skutecznie pomogą ci zrzucić” zbędne kilogramy. To jest po prostu sezon, na bycie fit. Warto jednak zaznaczyć, że o ile sezonowość takich artykułów nie ma sensu, o tyle samo w sobie bycie fit, już tak. Nie każdy jednak wie, co to dokładnie znaczy, żeby „być fit”. W odpowiedzi na to pytanie, z całą pewnością okaże się pomocny poniższy artykuł.

Czy sama dieta wystarczy?

Podstawowym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, kiedy mówimy o tym, by być fit, jest przede wszystkim fakt, czy to oznacza jedynie zmianę diety, czy może coś więcej. Najczęściej jednak jest tak, że bycie fit, kojarzymy w dużej mierze z tym, że zdrowo się odżywiamy. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna przy prawidłowej diecie, jest chociażby minimalna porcja ruchu. Prawda jest bowiem taka, że niezależnie od tego, jak dobrze nie byłaby skonstruowana nasza dieta, nie jesteśmy w stanie skutecznie zrzucić zbędnych kilogramów, jeśli nie połączymy jej z aktywnością fizyczną.

Sport to zdrowie!

Musimy jednak pamiętać o jednym – nie każda aktywność fizyczna pasuje do każdego rodzaju diety. To podstawowa zasada, którą należy się kierować, przy dobieraniu ćwiczeń do naszej diety. Jeśli chcemy skutecznie schudnąć, musimy wiedzieć, jaką dawkę ruchu niejako sobie zafundować. To bardzo ważne, ponieważ to, jaki sport uprawiamy, musi niejako korespondować z tym, jaką dietę mamy. Tylko w taki sposób, jesteśmy w stanie osiągnąć efekty adekwatne do naszych założeń.

Zobacz również: modelowanie sylwetki – dietetyk-studiofigura.pl. Idealna figura na lato.

Zdrowy…rozsądek przede wszystkim

W całym procesie przechodzenia na dietę i szeroko rozumianego odchudzania, bardzo ważne jest także to, żebyśmy umieli zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek. Inaczej, nie ma szans na powodzenie naszej diety. Przesada – czy to w jedną, czy w druga stronę, nigdy nie jest dobra. Jak we wszystkim, także i w zdrowej diecie, ważne jest to, aby zachować równowagę.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *