Wyjątkowy czas – ciąża

Ciąża to zawsze wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. To czas, kiedy nasze życie zmienia się diametralnie, nie tylko jeśli chodzi o najbliższe 9 miesięcy, ale całe życie. Dziecko zmienia wszystko – to powiedzenie nie pojawiło się znikąd. Dobrze jest zatem odpowiednio się do tego czasu przygotować. Nie każda przyszła, młoda mama wie jak się do tego przygotować. W Sieci jest całe mnóstwo poradników, nie zawsze jednak są one aktualne i właściwe, nierzadko tez zawierają różnego rodzaju błędy. Jak zatem dbać o siebie żeby robić to dobrze i z głową? Poniższy tekst z pewnością przybliży państwu ten temat.

Przede wszystkim, będąc w ciąży, musimy zacząć dbać o swoją dietę. Powinnyśmy przede wszystkim skupić się na tym, żeby jeść owoce i warzywa. Owoce i warzywa są źródłem wielu witamin, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, nie tylko zanim przyjdzie ono na świat, ale także wtedy, kiedy już się urodzi. Dobrze zatem pomyśleć o zbilansowaniu diety w odpowiedni sposób. Dobrze jest też wprowadzić do naszej diety różnego rodzaju soki owocowe czy też warzywne. Musimy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, aby były to soki, a nie napoje. W przypadku napojów, nie ma gwarancji, że nie zawierają one składników, które w taki czy inny sposób mogłyby zaszkodzić naszej ciąży. W przypadku soków takiego ryzyka nie ma. Ważne jest jednak, aby przysłowiowo dmuchać na zimne i sprawdzać skład soków, które zamierzamy kupić.

Będąc w ciąży, koniecznie musimy odstawić kawę. Jeśli do tej pory lubiłyśmy pic kawę, teraz niestety musimy się z nią na dłuższy czas pożegnać. Kawa zawiera bowiem mnóstwo szkodliwych substancji, jak chociażby kofeina, które mogą w bezpośredni sposób zaszkodzić naszemu dziecku. Oczywiście możemy pić kawę zbożową – jest ona zdrowa i nie szkodzi dziecku. Jeśli jednak nie pasuje nam smak kawy zbożowej, możemy spokojnie zastąpić ją kakao. Musimy jednak pamiętać, że kakao może wywoływać reakcje alergiczne, dlatego też powinniśmy pić je z umiarem.

To są tak naprawdę podstawy, jeśli chodzi o naszą dietę w ciąży. Od czegoś jednak należy zacząć, jak chociażby www.ginekolog.net.pl – Brwinów a ten artykuł może być całkiem dobrym początkiem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *