Lakiernictwo – nie taka prosta sprawa, jak się wydaje

auto27
Każdy doświadczony kierowca wie, jak duże znaczenie dla utrzymania nadwozia samochodu ma prawidłowo położona warstwa lakieru. Lakier samochodowy spełnia wiele ważnych funkcji, zarówno czysto dekoracyjnych, jak i zapewniających skuteczną i trwałą ochronę przed korozją. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że powłoki lakiernicze mogą ulegać działaniu wielu destrukcyjnych czynników. Czynniki te mogą być czysto mechaniczne, prowadzące do takich uszkodzeń, jak otarcia, czy zadrapania, jak i związane z niekorzystnymi warunkami o fizycznym, czy chemicznym charakterze, takimi, jak niekorzystne oddziaływanie promieni słonecznych, wilgotność powietrza, czy też jego temperatura.

Podczas procesu produkcji samochodów kładziona jest warstwa lakieru. Jest to tzw. lakierowanie produkcyjne. Natomiast lakiernictwo renowacyjne, jakim zajmują się warsztaty samochodowe zatrudniające specjalistów – lakierników ma za zadanie odtworzenie lub położenie zupełnie nowej powłoki lakierniczej o parametrach maksymalnie zbliżonych do parametrów fabrycznych. Jest to proces dość złożony, obejmujący kilka różnych etapów. Fachowcy wyróżniają aż siedem tych etapów: mycie oraz odtłuszczanie, szlifowanie, gruntowanie, szpachlowanie, wykonywanie podkładów, lakiernictwo nawierzchniowe, oraz polerowanie wykończeniowe. W zależności od stopnia zniszczenia powłoki lakierowej proces naprawczy może przyjmować różne zakresy, takie jak naprawa zaprawowa, częściowa, normalna, czy też całkowita.

Usługi lakiernicze na stronie http://auto-wasniowscy.pl/uslugi/lakiernik-samochodowy-krakow/. Sprawdź!

Jak widać zatem lakiernictwo nie jest taką prostą sprawą, jak to na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Stąd też szczególnie ważne jest znalezienie warsztatu, lub specjalisty, który posiadł biegłość w tej niełatwej sztuce, jaką jest lakiernictwo samochodowe. Kraków na szczęście jest miastem, w którym fachowców w tej dziedzinie nie brakuje. W mieście znajduje się spora liczba warsztatów zajmujących się wyspecjalizowanymi usługami z zakresu blacharstwa i lakiernictwa. Ceny tych usług również są całkiem przystępne, na każdą niemal kieszeń.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *