Dlaczego warto jeść suszone owoce i warzywa

Spożywanie suszonych owoców i warzyw jest bardzo ważne z wielu, różnych względów. Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym z nich, jest przede wszystkim to, że suszone owoce i warzywa, w żadnym stopniu nie są pozbawione swoich zbawiennych składników odżywczych – witamin i minerałów. Co więcej, suszone warzywa i owoce są też bardzo smaczne. W dużej mierze dzieje się tak dlatego, że proces suszenia jedynie pozbawia je wody, a wszystkie składniki odżywcze zostają nienaruszone. Fakt ten ma szczególnie istotne znaczenie zwłaszcza zimą, kiedy naturalnych, nieprzetworzonych owoców i warzyw, jest na rynku bardzo mało.

To jeden z głównych powodów, dla których powinniśmy zacząć rozważać spożywanie suszonych owoców i warzyw, zwłaszcza zimą. Ważne jest także to, ze susz owocowy może być z powodzeniem stosowany zarówno do herbaty, jak i do innych napojów, które spożywamy zimą. Świetnym sposobem na zastosowanie suszu z owoców, jest chociażby zrobienie z niego kompotu. Oczywiście nie chodzi tu o taki wigilijny kompot, choć i ten świetnie się sprawdzi zimą. Równie dobrze możemy też przygotować kompot z suszonych wiśni, jabłka suszone czy nawet buraków a jego właściwości zdrowotne pozostaną niezachwiane.

To tylko jeden z całego mnóstwa powodów, które przemawiają na korzyść suszonych owoców i warzyw. Innym, nie mniej istotnym, jest chociażby fakt, że z suszonych warzyw, możemy przygotować nawet zimą, ulubioną zupę. Zupa pomidorowa z suszonych pomidorów? Jak najbardziej! Jest to możliwe, jednakże musimy mieć na uwadze to, w jaki sposób dane owoce czy warzywa były wysuszone. Są one zdrowe dla nas tylko i wyłącznie wtedy, kiedy proces suszenia odbywa się naturalnie i przy zachowaniu wszelkich standardów jakościowych. Tylko wówczas mamy gwarancję, że nasze suszone pomidory nie zostały uprzednio pozbawione swoich właściwości zdrowotnych a co za tym idzie – nadal są one pełne witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Zatem wybór producenta, od którego zamierzamy kupić suszone owoce bądź warzywa, także nie jest bez znaczenia i musimy mieć to na uwadze, kiedy dokonujemy zakupów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *