Czym dokładnie jest mentoring?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czym dokładnie jest mentoring. Pojęcie to ma dwojakie znaczenie, jednakże jeśli mówimy o kwestiach związanych bezpośrednio z pracą i z wykonywanym przez nas zawodem, definicja jest bardzo szczegółowa. Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu kwestię związaną z tym, na czym dokładnie polega mentoring i jak, w bardzo dokładny sposób, należy go rozumieć.

Deska, Mentor, Strony, Dowiedz Się Więcej, Edukacja

Mentor i mentoring

W pracy zawodowej, bardzo często jest tak, że uczymy się nowych rzeczy. Poznajemy nasze środowisko pracy, zapoznajemy się z obowiązkami, które musimy wypełnić. Nie zawsze jednak potrafimy sobie z tym samodzielnie poradzić. Dlatego też, potrzebna jest nam do tego osoba, która nie tylko bardzo dokładnie wdroży nas w nasze obowiązki, ale też – co bardzo ważne, nakieruje nas na to, co dokładnie powinniśmy robić, aby wykonywać nasz zawód możliwie jak najlepiej. Taką osobą jest właśnie mentor. Czynności, które mentor wobec nas podejmuje, określane są mianem mentoringu. Warto jednak podkreślić, że jeśli mowa o mentoringu, musimy koniecznie pamiętać o tym, że mentor nie tylko wdraża nas w nasze obowiązki ale też motywuje do działania.

Motywacja to podstawa dobrze wykonanej pracy

Motywowane nowo przyjętego pracownika do tego, aby najogólniej rzecz ujmując, chciało mu się daną pracę wykonywać, to jedno z najbardziej podstawowych zadań mentora. Powinien on nie tylko korygować nasze błędy, ale też pokazywać nam drogę, która będzie dobra dla rozwoju naszej pracy zawodowej. Dzięki temu, możemy nasze obowiązki wykonywać rzetelnie i – co w gruncie rzeczy bardzo ważne – także powinniśmy mieć na względzie fakt, że przyniesie to nam bezpośrednie korzyści, takie jak chociażby awans, czy lepsza pensja. Między innymi dlatego właśnie mentor i mentoring, są tak ważne w naszej pracy zawodowej.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, na temat tego, kim dokładnie jest mentor oraz na czym w bardzo szczegółowy sposób polega mentoring, zapraszamy do odwiedzenia witryny, mieszczącej się pod adresem www.krakow.blpoland.com – czym jest mentoring. Strona z pewnością okaże się bardzo pomocna.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *