Czy sama dieta wystarczy by mieć piękną sylwetkę?

Pytanie, które zawarte zostało w tytule artykułu, jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przy okazji wizyt w gabinetach dietetycznych. Większość osób żyje bowiem w przekonaniu, że sama zdrowa dieta w zupełności wystarczy do wypracowania w sobie pięknej i zdrowej sylwetki. Jest to oczywiście kardynalny błąd, bowiem jeśli nie poprzemy naszej diety choćby i minimalnym wysiłkiem fizycznym, jej rezultaty będą bardzo marne. Ważne jest zatem przede wszystkim to, aby w odpowiedni sposób połączyć ze sobą zarówno dietę, jak i aktywność fizyczną. Tylko wówczas rezultaty będą widoczne nie tylko szybko ale i będą one znaczne.

Zanim jednak opracujemy najlepszą dla nas dietę, a raczej zwrócimy się w tej kwestii z pomocą do specjalisty, musimy wiedzieć czego dokładnie oczekujemy od naszej diety. Czy ma być ona skomponowana w taki sposób, aby skutecznie spalać tkankę tłuszczową, czy też ma być skomponowana w oparciu o oczyszczanie naszego organizmu z wszelkiego rodzaju toksyn. Jednakże ważne jest to, że niezależnie od tego, czy mowa jest o pierwszym wymienionym przypadku, czy tez o drugim, w diecie ważne jest przede wszystkim to, aby była ona w odpowiedni sposób kompatybilna z naszym trybem życia. Co więcej, odpowiednia dieta jest w stanie nie tylko sprawiać, że utrzymujemy prawidłową wagę, ale także to, że dobrze się czujemy.

Musimy jednak być w pełni świadomi tego, że sami takiej diety nie będziemy w stanie ułożyć, żeby nie wiem co. Dobrze jest zatem zwrócić się w tej kwestii o pomoc do specjalisty w dziedzinie układania planów żywieniowych, czyli innymi słowy – właśnie dietetyka. To on, po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu z klientem będzie wiedział, jaka dieta będzie dla nas najlepsza a także w prosty sposób nam wytłumaczy na czym polega modelowanie sylwetki. Nie ma zatem sensu układać sobie diety samemu, ponieważ takim działaniem wyrządzimy sobie więcej złego, niż dobrego, a nie o to w tym wszystkim chodzi. Niestety, wiele osób nadal uważa, ze same doskonale wiedzą co jest dla nich najlepsze, a efektem diet układanych wedle tego sposób myślenia są bardzo duże problemy zdrowotne.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *